tablice magnetyczne dla dzieci

Tablice magnetyczne dla dzieci

Tablice magnetyczne dla dzieci – nad biurko i na ścianę

Pierwszy dzwonek w szkole dla każdego dziecka jest bardzo dużym przeżyciem. To także wielkie emocje dla rodziców. Rozpoczęcie przez malucha nauki w szkole wiąże się ze zmianą nie tylko jego dotychczasowego trybu życia, ale także trybu życia całej rodziny. To już nie tylko zabawa, ale także codzienne obowiązki, które trzeba wykonywać. Aby były one milsze i prostsze niezwykle istotna jest dobra organizacja codziennego życia, a także akcesoria, które mogą pomóc w nauce i organizacji czasu. Jednym z takich akcesoriów jest tablica magnetyczna, która powieszona nad biurkiem dziecka ułatwi mu organizację spraw, a także pozwoli na zabawę w wolnych chwilach.

Jakie tablice są najlepsze?

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów tablic, które można powiesić w pokoju dziecka, nad biurkiem czy po prostu w pustym miejscu na ścianie. Są to tablice z tworzyw sztucznych, korkowe czy kredowe. Niestety nie charakteryzują się dużą trwałością, są łatwo odporne na uszkodzenia czy na zmiany temperatury. Ale jest jeszcze jeden rodzaj tablicy wyprodukowanej ze szkła, która może być magnetyczna bądź nie. Szkło hartowane wykorzystane do produkcji tablicy magnetycznej powoduje, że jest ona niezwykle trwała, odporna na uszkodzenia a także ma bardzo estetyczny wygląd. Ponadto szeroka gama kolorystyczna pozwala na wybór dowolnego koloru od białego, przez bezbarwny, czarny czy kolorowy (np. niebieski, czerwony, zielony). Można więc ją dobrać do wystroju pokoju dziecka lub patrząc w kategoriach jego ulubionego koloru. Za kolorową powłokę na tablicy szklanej należy dodatkowo dopłacić, ale nie jest to duża suma.

Do czego się przydają tablice szklane?

Tablice magnetyczne powieszone nad biurkiem lub w innym miejscu w pokoju dziecka dają mu wiele możliwości. Może na niej wieszać za pomocą magnesów swoje ulubione obrazki, zdjęcia czy karteczki z ważnymi informacjami. Ponadto za pomocą markerów suchościeralnych, kredowych lub permanentnych dziecko ma możliwość zapisywania ważnych dla siebie informacji, zadań lub rzeczy, które musi zapamiętać do szkoły. Na takiej tablicy magnetycznej może także przyczepiać karteczki samoprzylepne, czy rysunki za pomocą zwykłej taśmy klejącej. Ponadto ciekawym doświadczeniem dla dziecka, będzie także malowanie na tablicy szklanej obrazków za pomocą np. farbek do szkła. Łatwa ścieralność takich tablic pozwala nie tylko na utrzymanie ich w czystości, ale także na ciągłą zmianę rysunków czy zapisanych tekstów.

Tablice magnetyczne dla dzieci – zalety

Bardzo ważnym atutem tablic szklanych jest ich odporność na uszkodzenia i urazy, co w przypadku ich użytkowania przez dziecko jest niezwykle istotne. Dzięki hartowanemu szkłu jest bezpieczna i trwała. Właściwości magnetyczne zapewnia jej powłoka ocynkowanej blachy, która znajduje się z tyłu szklanej tafli. Niepodważalnym atutem jest także łatwość w montażu, a także późniejsza możliwość przenoszenia jej w inne miejsce na ścianie. W zależności od potrzeb dziecka oraz możliwości jego pokoju można zamówić taką tablicę magnetyczną w trzech wymiarach. Najmniejsze dostępne to 120×90 cm, nieco większe mają rozmiar 150×100 cm, a największe 200×100 cm. Wszelkie rysunki czy tekst zapisany markerem można bardzo łatwo z powierzchni tablicy usunąć za pomocą zwykłej szmatki nasączonej płynem do szyb. Dzięki temu tablice takie będą zawsze łatwo utrzymane w czystości oraz pozwolą na nieskończone zapisywanie ich powierzchni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *