tablice magnetyczne do kuchni

Tablice magnetyczne do kuchni

Tablice magnetyczne do kuchni praktyczne i trwałe

Kuchnia to miejsce w domu wyjątkowe. Nie tylko pod względem jej specyficznego klimatu związanego z przygotowywaniem posiłków, jedzeniem i piciem aromatycznej herbaty w chłodne dni. To także miejsce nietuzinkowe pod względem warunków otoczenia związanych z gotowaniem, smażeniem, pieczeniem itp. W kuchni jest często dużo pary, wilgoci, unoszą się w powietrzu specyficzne zapachy a wszystko to osadza się na meblach i sprzętach jakie się w niej znajdują. Oprócz odpowiedniej wentylacji potrzebne jest więc wyposażenie odporne na takie warunki. Jednym z jego elementów jest tablica magnetyczna ze szkła.

Po co tablica magnetyczna w kuchni?

Bardzo często w kuchni, np. na wiszącym na ścianie kalendarzu lub na lodówce zostawia się karteczki z informacją co trzeba załatwić, wiesza się listę zakupów czy listę zadań do wykonania na następny tydzień. W kalendarzu pod konkretną datą wpisuje się wydarzenia, w których będziemy uczestniczyć lub wizyty u lekarzy. Alternatywą dla powierzchni lodówki i kalendarza może być właśnie tablica szklana o właściwościach magnetycznych. Jej wybrana przez klienta wielkość (z zakresu 120×90 cm, 150×100 cm czy 200×100 cm) będzie idealną powierzchnią na zapisywanie, wieszanie karteczek z różnymi treściami, wizytówek, ulotek, informacji z terminami wizyt itp. Ponadto może służyć również jako swoista dekoracja, gdyż szkło z jakiego jest wykonana jest najwyższej jakości.

Dlaczego tablice ze szkła są najlepsze do kuchni?

Oprócz eleganckiego wyglądu, jaki zapewnia im certyfikowane szkło, jest to także materiał niezwykle odporny na zmiany temperatury czy uderzenia mechaniczne poprzez hartowane szkło. Takie skoki temperatury i wilgoci bardzo często mają miejsce właśnie w kuchni. Jej trwałość natomiast to gwarancja tego, iż tablica posłuży nam przez naprawdę długie lata, gdyż jest pięciokrotnie bardziej odporna na uderzenia, niż zwykłe szkło. Ponadto szkło, z jakiego tablica magnetyczna jest wykonana to rodzaj szkła super płaskiego o gładkiej powierzchni. Zapewnia to nie tylko doskonałą powierzchnię do pisania, ale także gwarantuje utrzymanie tablicy w czystości. Wszelkie zabrudzenia lub pozostałości po markerach schodzą z niej na sucho lub przy wykorzystaniu szmatki i płynu do szyb. Ważna jest tutaj także magnetyczność tablic szklanych. Zapewnia im to warstwa ocynkowanej blachy znajdująca się od spodu tafli, dzięki czemu można przyczepiać na niej różne treści za pomocą magnesów neodymowych. Dodatkową zaletą może być również łatwość w montażu (samodzielnym) oraz możliwość przeniesienia tablicy szklanej w inne miejsce na ścianie lub do innego pomieszczenia, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Tablice magnetyczne do kuchni – wybór i akcesoria

Jeśli zdecydujemy się na jeden z rozmiarów standardowych musimy jeszcze zastanowić się nad odpowiednim kolorem tablicy. Tutaj różnorodność jest dość duża. Możemy dobrać odcień tablicy szklanej do wystroju naszej kuchni i za niewielką dopłatą (100 zł) tablica taka będzie polakierowana na dowolny kolor. Jeśli natomiast interesują nas kolory bardziej klasyczne z zakresu czarnego lub białego – dopłata nie będzie nas obowiązywać, gdyż są to kolory tablic magnetycznych dostępne w standardzie. Każda tablica posiada także w zestawie odpowiednie akcesoria, które umożliwią od początku praktyczne jej wykorzystanie. Są to:

– magnesy neodymowe (x2),

– marker lub pisak suchościeralny,

– magnetyczna półka na markery,

– gąbka magnetyczna (do zmywania),

– elementy służące do montażu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *