Tablice magnetyczne do pisania

tablice magnetyczne do pisania

Tablice magnetyczne do pisania

Dwa w jednym – tak można określić tablice magnetyczne, jeśli chodzi o ich funkcjonalność: możliwość pisania po ich powierzchni oraz wieszania kartek za pomocą magnesów neodymowych srebrnych. Dwa w jednym to także w tablicy szklanej zarówno jej praktyczność, jak i dekoracyjność. Takie funkcje tablicy szklanej na pewno przekonają do jej zakupu oraz użytkowania. A wykorzystać je można w wielu miejscach – zarówno powiesić na ścianie we własnym domu, w firmie, jak i w miejscu publicznym czy instytucji.

Jakość od podstaw, czyli produkcja tablic szklanych

Do produkcji tablic szklanych wykorzystujemy szkło najwyższej jakości, posiadające odpowiednie certyfikaty. Trafia ono najpierw na stół do rozkroju, gdzie przycinane jest do zamówionej długości i szerokości. Następnie poddawane jest szlifowaniu brzegów i hartowaniu, dzięki czemu staje się pięciokrotnie wytrzymalsze od zwykłego szkła odprężanego. Po hartowaniu pokrywane jest cienką warstwą ocynkowanej blachy, dzięki której tablica nabywa właściwości magnetyczne. Kolejnym etapem jest lakierowanie na wybrany kolor – biały, czarny, czerwony, zielony itp. Dzięki takim dokładnym procesom i wysokiej jakości materiałów wykorzystywanych do poszczególnych etapów, tablica nabywa wysokiej jakości już od podstaw, która to jakość przekłada się później na długie użytkowanie.

Jakość niezbędna w użytkowaniu

Użytkowana tablica szklana ma pewne właściwości, które są dla niej charakterystyczne. Mówimy m.in. o:

– trwałości – dzięki hartowanemu szkłu i szkłu płaskiemu,

– bezpieczeństwie – dzięki oszlifowanym brzegom oraz wytrzymałości na uderzenia,

– łatwości w utrzymaniu czystości – dzięki gładkiej tafli szkła,

– magnetyczności – dzięki cienkiej warstwie metalu,

– łatwości w montażu – dzięki elementom zgodnym z normami DIN EN,

– dekoracyjności – dzięki delikatnym refleksom i ogólnym wyglądzie,

– różnorodności rozmiarów – standardowe 120×90, 150×100 oraz 200×100 cm, a także rozmiary na specjalne zamówienie (zakup co najmniej 10 sztuk tablic),

– szerokiej palecie kolorów – standardowych, czyli czarnym i białym oraz dowolnemu kolorowi z szerokiej palety barw (dopłata 100 zł od sztuki),

– możliwości pisania – dzięki gładkiej powierzchni oraz łatwości w zmazywaniu zabrudzeń i pozostałości pisaka.

Tablice magnetyczne do pisania – zastosowania

Tablice szklane mogą służyć zarówno dorosłym, jak i dzieciom.  Powieszone w domu w wybranym miejscu będą się przydawać na co dzień. Dzieci mogą po nich pisać lub przyczepiać narysowane przez siebie obrazki. W domu może tablica przydać się także jako miejsce do zapisywania ważnych spraw domowych do załatwienia lub zostawiania sobie ważnych informacji przez domowników. Do biura czy firmy może być przydatna jako organizer pracy własnej lub przydawać się na szkoleniach pracowników czy w czasie spotkań z kontrahentami. W miejscu publicznym może nie tylko ozdobić wnętrze, ale także przydać się praktycznie jako, np. jako menu (bary, kawiarnie), tablica informacyjna (szpitale, urzędy, przychodnie). Zastosowań ma wiele i może spełniać wiele funkcji w zależności od pomysłów i potrzeb.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *