tablice magnetyczne kolorowe

Tablice magnetyczne kolorowe

Tablice magnetyczne kolorowe

Odkąd weszły do codziennego użytku tablice na magnesy do powieszenia na ścianie, dostępne były tylko w białym kolorze. Wydawało się bowiem, że jedynie taki kolor może się sprawdzić najlepiej przy codziennym wykorzystaniu tablicy magnetycznej. Mit ten został obalony tuż za progiem XXI wieku, kiedy to zaczęto produkować tablice magnetyczne szklane, które lakierowano na różne kolory. Od tej pory spora ilość klientów przekonała się, że praktyczna tablica magnetyczna nie musi być tylko biała. W dowolnie wybranym kolorze, również bez zastrzeżeń spełnia swoje funkcje, a dodatkowo jest dekoracyjna i po prostu ładna.

W jaki sposób tablica magnetyczna ze szkła robi się kolorowa?

Odpowiedź na to pytanie tkwi w procesie produkcji tablic szklanych. Odpowiedniej jakości szkło, pozyskiwane od renomowanych producentów, posiadające wymagane certyfikaty jest przycinane na żądaną długość i szerokość. Brzegi są starannie szlifowane i polerowane, co daje nie tylko bardzo estetyczny wygląd, ale także bezpieczeństwo. Następnie taka tafla szklana poddawana jest procesowi hartowania poprzez potraktowanie jej ciepłym i zimnym powietrzem. Po hartowaniu przechodzi do maszyny, która lakieruje tablicę na wybrany przez klienta kolor z szerokiej palety barw oferowanych przez producenta. Tak polakierowana trafia następnie w miejsce, gdzie pokrywana jest cienką warstwą ocynkowanej blachy, czyli uzyskuje tutaj właściwości magnetyczne.

Jakie właściwości ma tablica magnetyczna?

Opisany powyżej w dużym skrócie proces produkcji tablicy ze szkła nadaje jej określone cechy, dzięki którym jest ona coraz częściej pożądana przez klientów. Do podstawowych jej cech należy:

– bezpieczeństwo – poprzez szkło hartowane i oszlifowane brzegi,

– trwałość – poprzez wysokiej jakości szkło,

– łatwość w utrzymaniu czystości – poprzez szkło płaskie,

– magnetyzm – poprzez warstwę metalu,

– estetyczny wygląd – poprzez bardzo staranne wykończenie,

– przejrzystość kolorów – poprzez wykorzystanie szkła opti-white, czyli super jasnego.

Dodatkową cechą jest także łatwość montażu, możliwa dzięki umieszczonym w komplecie, zawieszkom, dystansom oraz wkrętom z kołkami, a także możliwość demontażu w przypadku, gdy zajdzie konieczność przeniesienia tablicy w inne miejsce na ścianie lub do innego pomieszczenia.

Jak mogą być wykorzystane tablice magnetyczne kolorowe?

W zależności od tego, czy będzie powieszona w domu, czy w pracy lub miejscu publicznym może być wykorzystana naprawdę na różne sposoby. W domu wystarczy, jak powiesimy tablicę w najmniejszym wymiarze, czyli 120×90 cm – w kuchni, przedpokoju a nawet salonie. Będzie ona służyła jako miejsce do wieszania ważnych informacji lub po prostu jako ozdoba na ścianie. W biurze najlepiej może przydać się nieco większa, czyli 150×100 cm i być wykorzystana, jako miejsce do organizacji codziennej pracy. W miejscu publicznym (tj. restauracja, szkoła, przychodnia, urząd) najlepiej widoczna będzie największa tablica, czyli o wymiarach 200×100 cm. Przyda się ona np. do zapisywania menu, prowadzenia lekcji, rozpiski dyżurów lekarskich czy listy spraw, które mogą załatwić petenci w urzędach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *