tablice magnetyczne suchoscieralne

Tablice magnetyczne suchościeralne

Dwa w jednym, czyli tablice magnetyczne suchościeralne

Ściana jest powierzchnią w domu, firmie lub miejscu publicznym dającą duże możliwości do zagospodarowania jej zgodnie z upodobaniami właściciela. Może być wykorzystana jako przestrzeń praktyczna, ale także jako część pomieszczenia czysto dekoracyjna. Jeśli potrzebujemy zagospodarować ścianę zarówno z perspektywy funkcjonalnej, jak i ozdobnej dobrym wyborem może okazać się tablica szklana z funkcją pisania po niej oraz funkcją magnetyczną. Te dwie cechy w tablicy szklanej przenikają się przez siebie i mogą być wykorzystane w jednym czasie lub zamiennie. To wszystko w zależności od aktualnych potrzeb jej użytkownika.

Funkcja magnetyczna

Magnetyczne właściwości tablicom szklanym daje ocynkowana blacha, której cienka warstwa znajduje się od spodniej jej strony. Dzięki temu za pomocą magnesów srebrnych, zwanych neodymowi można do niej przyczepiać wszelkiego typu treści, notatki, informacje, plany, ale także elementy dekoracyjne, kartki, obrazki, pocztówki, zdjęcia. Aby tablica pełniła dodatkowo funkcję dekoracyjną konieczny jest wybór odpowiedniego jej koloru, który będzie pasował do danego wnętrza. I tak może być to kolor czarny w wersji z połyskiem lub matowej. Kolor biały również błyszczący bądź mat. W wersji standardowej dostępne są również kolory bezbarwne, które także mogą być matowe, przypominające nieco kolor mleczny. Oprócz barw klasycznych można zdecydować się również na niestandardowe w odcieniu wybranym przez klienta. Tablica może być polakierowana na dowolny kolor, jednak z dopłatą 100 zł od sztuki.

Funkcja suchościeralna

Suchościeralność tablicy szklanej zapewnia jej gładka powierzchnia, która jest możliwa dzięki wykonaniu tablicy ze szkła o bardzo dobrej jakości, które jest płaskie. Dodatkowo cecha ta daje także idealną ścieralność jeśli chodzi o wszelkie inne zabrudzenia i pozwala utrzymać szklaną tablicę w czystości. Można po jej powierzchni pisać więc markerami permanentnymi, pisakami kredowymi lub pisakami suchościeralnymi. Dołączona do zestawu tablicy szklanej gąbka magnetyczna pozwala na bardzo komfortowe ścieranie pisaków z jej powierzchni. Można to wykonywać również za pomocą zwykłej szmatki najlepiej nasączonej płynem do szyb. Suchościeralność takiej tablicy pozwala na dużą jej praktyczność, bo czy to w domu czy w firmie, czy na sali wykładowej można zapisywać coraz to nowe treści i informacje a następnie zmazywać je nie pozostawiając żadnych śladów czy smug.

Tablice magnetyczne suchościeralne – dobór rozmiaru

Jeśli takich tablic szklanych potrzebujemy większą ilość to możemy zdecydować się na dowolny ich rozmiar, gdyż od 10 sztuk w górę klient ma w tej kwestii wolną rękę. Jeśli natomiast nie potrzebujemy ich aż tyle, od zaraz dostępne są rozmiary standardowe:

– 120×90 cm – rozmiar biurowy, najmniejszy,

– 150×100 cm – rozmiar szkolny, średni,

– 200×100 cm – rozmiar duży.

Każda taka powierzchnia jest wystarczająco duża, aby odpowiednio ją zagospodarować i może z powodzeniem służyć do pisania na niej, wieszania ważnych dla nas treści lub po prostu być przestrzenią czysto dekoracyjną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *