tablice magnetyczne szklane

Tablice magnetyczne szklane

Gdzie mogą być wykorzystane tablice magnetyczne szklane?

Właściwości magnetyczne i szkło – to połączenie, które niesie za sobą wiele różnych korzyści. Są to korzyści, które nie tylko wpływają na estetykę pomieszczenia, ale także na funkcjonalność miejsca, w którym są użyte. Przez estetykę rozumie się tutaj piękno, elegancję i gust, natomiast przez funkcjonalność – praktyczne użycie. Przedmiotem, który łączy w sobie magnetyczność i szkło jest tablica szklana, którą można powiesić na ścianie dosłownie w każdym wnętrzu.

Domowe miejsca na tablice szklane

Tablice szklane o właściwościach magnetycznych są na stałe montowane do ściany. Powiesić może je praktycznie każdy z wykorzystaniem dołączonej do tablicy instrukcji obsługi oraz elementów mocujących, zgodnych z normami DIN EN. Takie tablice magnetyczne służą do zagospodarowania pustej przestrzeni ściany i mogą pełnić na niej nie tylko funkcję dekoracyjną, ale także czysto praktyczną. Tablice szklane mogą być powieszone w domu:

– w kuchni – służyć jako miejsce na zapisywanie ważnych spraw oraz wieszanie przepisów i zdjęć,

– w pokoju dziecka – nad biurkiem pomocne przy nauce, w innym miejscu do zabawy,

– w salonie – jako swoista ramka na zdjęcia lub element dekoracyjny,

– w gabinecie – ułatwiające zapamiętywanie ważnych spraw związanych z prowadzeniem własnej działalności.

Publiczne miejsca na tablice szklane

Oprócz domu takie tablice magnetyczne przydają się także w wielu innych miejscach, gdzie przychodzą klienci, pracownicy, kursanci, uczniowie lub  pacjenci. Wśród takich miejsc można wymienić:

– przedszkola, szkoły, uczelnie – jako tablice do nauki i przekazywania wiedzy,

– sale konferencyjne, szkoleniowe – jako tablice służące do wykładów i ćwiczeń,

– przychodnie i szpitale – jako tablice informacyjne na recepcji, w poczekalni lub w gabinetach lekarskich,

– kawiarnie, bary, bistro – jako miejsce, gdzie można zapisywać menu,

– warsztaty, zakłady pracy – jako tablice do zapisywania grafiku godzin pracy lub rozdzielnia poszczególnych zadań,

– biura, urzędy – jako tablice nad biurka dla pracowników oraz tablice organizujące sprawy zawodowe.

Są to tylko przykładowe zastosowania tablic szklanych magnetycznych. Ich inne wykorzystanie zależy od potrzeb a także kreatywności nabywcy.

Tablice magnetyczne szklane – właściwości

Za kupnem takiej tablicy szklanej oraz jej wyższością nad tablicami wyprodukowanymi z innych tworzyw przemawia wiele argumentów. Wśród najważniejszych z nich można wymienić na pewno bezpieczeństwo, jakie daje takiej tablicy hartowane szkło. Jest ona dzięki temu odporna na wszelkie uszkodzenia oraz zmiany temperatury. Taką tablicę łatwo także utrzymać w czystości, gdyż szkło, z jakiego jest zrobiona odznacza się dużą gładkością. Jest to wysokiej jakości szkło płaskie. Na tablicy nie pozostają zabrudzenia, smugi czy przebarwienia a ślady po pisakach czy markerach łatwo zmyć za pomocą płynu do szyb, na sucho lub poprzez dołączoną do tablicy  gąbkę magnetyczną. Dodatkową cechą szkła, z jakiego zrobione są tablice jest jego super-jasność, czyli brak zielonkawego odcienia, co szczególnie białym tablicom zapewnia śnieżną biel a kolorowym czysty odcień.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *