tablice suchoscieralne

Tablice suchościeralne

Tablice suchościeralne – przydatne przy przekazywaniu wiedzy

Na uczelniach, w szkołach prywatnych, szkołach językowych lub podczas szkoleń pracowników bardzo potrzebne są odpowiednie tablice umieszczone w sali wykładowej, na której nauczyciel lub szkoleniowiec może zapisywać niezbędne informacje dla słuchaczy, studentów lub kursantów. Przez wiele lat bardzo popularne były tablice kredowe. Jednak ich łatwa podatność na zniszczenia oraz trudność w utrzymaniu czystości otoczenia i samej tablicy, spowodowała wynalezienie tablic suchościeralnych lakierowanych, po których można pisać nie kredą a pisakami. Następnym krokiem w przypadku takich tablic było wykorzystanie lepszej jakości materiałów, tj. ceramika (tablice ceramiczne) lub szkło (tablice szklane).Te ostatnie – tablice szklane suchościeralne – odznaczają się wysoką jakością i trwałością, a także niezwykłą elegancją.

Zalety tablicy szklanej

Codzienność w czasie ćwiczeń i wykładów to przekazywanie coraz to nowej wiedzy i wiadomości przez wykładowców i osoby prowadzące kursy. Niezwykle ważne są do tego odpowiednie narzędzia przekazu, a jednym z nim jest tablica, na której zapisywane są ważne informacje widoczne dla wszystkich zainteresowanych. Tablica szklana suchościeralna daje takie możliwości. Posiada gładką powierzchnię (szkło płaskie), która jest nie tylko odporna na zabrudzenia, ale także zapewnia doskonałą ścieralność przy wykorzystaniu jej za pomocą pisaków suchościeralnych lub markerów permanentnych. Wszelkie zapisane treści łatwo się ściera za pomocą gąbki magnetycznej lub płynu do szyb, bez pozostawania smug oraz resztek markera. Oprócz tego, wbrew pozorom, tablica taka jest niezwykle trwała oraz bezpieczna dla jej użytkowników. Zagwarantowane jest to dzięki hartowanemu szkłu z jakiego jest wykonana – to odporność na uderzenia oraz na skoki temperatury, jakie występują przy zmianie pór roku oraz klimatyzacji wykorzystywanej często w pomieszczeniach, służących do wykładów.

Dobór tablicy szklanej do sali wykładowej

W zależności od wielkości sali wykładowej, konferencyjnej czy szkoleniowej można dobrać wielkość tablicy szklanej suchościeralnej. Są to do wyboru wymiary standardowe, tj. 120×90 cm, 150×100 cm, 200×100 cm a także na specjalne zamówienie  dowolny wymiar (przy zamówieniu od 10 sztuk). Oprócz wielkości zastanowić się można także nad konkretnym kolorem. I tutaj również jest opcja standardowa: kolor czarny, biały lub bezbarwny. Przy niestandardowych kolorach, czyli dowolnej barwie do wyboru konieczna jest dopłata 100 zł do każdej sztuki i wtedy tablica szklana lakierowana jest na konkretny kolor, pasujący do wnętrza lub wybrany ze względu na swoją praktyczność. Jeszcze jedną opcją jest matowość lub połysk – każdy kolor (nawet bezbarwny) można zamówić w takim wariancie.

Tablice suchościeralne – montaż i akcesoria

Tablice suchościeralne wykonane ze szkła hartowanego wysokiej jakości to tablice, których montaż jest niezwykle łatwy. W zależności od rodzaju tablicy dołączone są do niej: okucia ze stali nierdzewnej oraz śruby dwu-gwintowe z kołkami (przy tablicy bezbarwnej) lub zawieszki i dystanse oraz wkręty z kołkami (przy tablicy kolorowej). Łatwy jest także ich demontaż, a dzięki temu możliwość przeniesienia tablicy w dowolne miejsce. Z akcesoriów, które znajdują się w zestawie z tablicą szklaną można wymienić: pisaki suchościeralne, półkę na pisaki, a w przypadku tablicy szklanej magnetycznej także magnesy neodymowe kostki i gąbkę magnetyczną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *